České Rugby Ženy

Tento web je neoficiální a informace a výsledky zde uváděné jsou občas zveřejněné dříve, než došlo k jejich kontrole a oficiálnímu schválení Českou rugbyovou unií.

Mohou tedy obsahovat drobné nepřesnosti. Pro čistě oficiální informace se musíte vrátit zpět na hlavní stránky České rugbyové unie.

Pohár Konektoru se opět stěhuje do Švýcarska

V neděli 29. 6. 2014 se hrálo již třetí utkání o putovní pohár Konektoru. Již tradičně se o něj utkaly české ragbistky se Švýcarkami. Tentokrát to ovšem navíc bylo kvalifikační kolo Evropského poháru, což je nejstarší světová soutěž v ženském ragby, jejíž kořeny sahají do roku 1988.
Utkání přijela pískat americká rozhodčí Dana Teagardenová, jedna z nejlepších světových ragbyových rozhodčí vůbec, která má na kontě mistrovství světa v klasickém i sedmičkovém ragby a byla též první ženou, která rozhodovala mužské mezinárodní utkání.
Krátce před začátkem utkání vypukl silný déšť, který hráčkám nedovolil příliš technickou hru. To samozřejmě hrálo do karet zkušenějším Švýcarkám. Hra měla dva rozdílné poločasy, se kterými paradoxně vůbec nekoresponduje skóre. Češky byly po slibném začátku brzy zatlačeny do obrany a téměř celou první půli hrály na své polovině. Bránily ovšem pečlivě a jediné dvě pětky, které padly, dotlačily Švýcarky do brankoviště celým rojem. Pokládaly Angela Dienerová a Sarah McNamarová. Kop po pětce neproměnily ani jednou. Těsně před poločasem naopak Češky zaútočily, na švýcarské polovině získaly penaltu a Barbora Bendová snižovala kopem za tři body. V půli tedy byl stav 3 : 10. Povzbuzené české hráčky v druhé plovině srovnaly hru ve mlýně, s přehledem získávaly auty a pokoušely se o kombinace v útočné řadě. V mokru a dešti jim však bohužel míč často padal. Tentokrát předváděly vzorovou obranu Švýcarky a české útoky eliminovaly jeden za druhým. V protiútocích dělala našim dívkám těžkou hlavu především zadačka Carole Casparisová, která nebyla k udržení. Přes to, že Češky se Švýcarkami srovnaly krok, bodovaly Švýcarky. Nejprve našim dívkám utekla přes půl hřiště tříčtvrtka Simone Haymozová a zadačka Casparisová proměnila i kop po pětce, za čtvrt hodiny nato se celá akce opakovala jako podle šablony, po akci celého útoku, do kterého se zapojila zadačka Casparisová, pokládala opět Haymozová a Casparisová proměnila kop. Po dalších třech minutách si pro pětku došla i sama Casparisová. Češky bojovaly a opět se pokusily o zvrat, ale ani v závěrečném náporu se jim bodovat nepodařilo. Švýcarky měly po konečném hvizdu nelíčenou radost. Jejich vítězství znamená nejen to, že se putovní pohár Konektoru opět stěhuje k nim, ale i to, že postoupily do finálového turnaje Evropského poháru v belgickém Bruselu, kde se na podzim utkají s Ruskami, Nizozemkami a domácími Belgičankami.
Hráčkou utkání byla vyhlášena Carole Casparisová, za nejlepší českou hráčku pak byla vyhlášena Věra Samková, která hrála rváčka.

Česká republika – Švýcarsko 3 : 32 (poločas 3 : 10)