České Rugby Ženy

Tento web je neoficiální a informace a výsledky zde uváděné jsou občas zveřejněné dříve, než došlo k jejich kontrole a oficiálnímu schválení Českou rugbyovou unií.

Mohou tedy obsahovat drobné nepřesnosti. Pro čistě oficiální informace se musíte vrátit zpět na hlavní stránky České rugbyové unie.

Ženský tým U13

Na zimním halovém turnaji ve Zbuzanech se poprvé u nás poskládal čistě dívčí tým v kategorii U13 – tým Princess. A nevedl si věru zle. Fandíme všem pokusům podpořit ženské ragby a doufáme, že holky u ragby vydrží!

Komentář trenéra Milana Slavíčka:

Holky hrály ve složení – Julča (Říčany), Lenka, Terézie, Tereza a o dva roky mladší Ema (všechny Petrovice). A že se jednalo spíš o tým „Amazonek“ než „Princezen“, dokazovaly hned od prvního zápasu.
Na střídání nikdo bohužel nebyl, naštěstí se ale nikomu nic nestalo. Holky se rvaly statečně a po dvou prohrách s Říčanským týmem 1:5 a 1:6 dvakrát zvítězily nad Pragou 5:3 a 9:0. Pětku položila každá z hráček, skládat se nebála ani Ema, která byla mnohdy ráda, že obejme alespoň jednu nohu protivníka.
V prvním zápase se holky sehrávaly, v posledním pak jejich hra gradovala. Pro děvčata určitě nový zážitek, především souboje s těžšími chlapci, kteří vážili občas dvakrát tolik co holky, jim sebraly dost sil. Prostě tam, kde normálně jde bojovat kluk a holky čekají za ruckem či maulem, nyní musely holky odehrát vše samy. Hra se moc líbila, děvčata přišel ocenit i Yves Perrot a to hned několikrát. Jediné doporučení od Yvese – mluvit, mluvit, mluvit…

Nejlepší hráčka jednoznačně Julča, její průniky či skládky byly perfektní. Na Lence bylo znát, že to je po měsíci první větší zátěž, ale jinak její typická hra, kdy v pětkovišti sbírá nejsilnějším protihráčům šišku z rukou, aby zabránila položení (proti Říčanům 4× po sobě, asi z ní byli chlapci trošku nešťastní), případně aby položila sama (2×). Terézie překvapila nejednoho soupeře svými kličkami a rychlostí, Tereza na křídle patřila k nejrychlejším na hřišti a Emča se statečně rvala o každou šišku, její sólo přes půl hřiště jí přáli snad i soupeřovi trenéři.

Kdo neviděl, může litovat, kdo se nezúčastnil, ať lituje dvojnásob. Děvčata předvedla krásné ragby a všichni doufáme, že u tohoto krásného sportu vydrží, a že případné další společné zápasy je budou motivovat k přesvědčení kamarádek, že ragby není jen pro tvrdé chlapy.

Teď jen dát ještě tým na nějaký venkovní turnaj, nejlépe když bude U11+U13 dohromady, vložit holky proti sobě, a dostat to do TV … a záplava nových děvčat bude nevídaná :-) .

Foto:
Horní řada: Yvese Perrot, Julie Durychová, Terézie Baliamisová, Tereza Černá, Milan Slavíček
Spodní řada: Ema Kübelbecková, Lenka Slavíčková

Ragby zdar
M

« »