České Rugby Ženy

Tento web je neoficiální a informace a výsledky zde uváděné jsou občas zveřejněné dříve, než došlo k jejich kontrole a oficiálnímu schválení Českou rugbyovou unií.

Mohou tedy obsahovat drobné nepřesnosti. Pro čistě oficiální informace se musíte vrátit zpět na hlavní stránky České rugbyové unie.

2. sérii vyhrála zaslouženě Slavia a postupuje

V neděli 7. 6. vyvrcholila závěrečným turnajem v Kralupech 2. série. Slavia šla od začátku soutěže nekompromisně za celkovým vítezstvím, když dosud vyhrála tři ze čtyř turnajů, a její hráčky byly také v Kralupech korunovány celkovými vítězkami. Nebylo to ovšem zase tak snadné, jak to vypadá.
V celkové tabulce vedla Slavia o pět bodů před druhým Slovanem. V kralupském turnaji potřebovala být nejhůře čtvrtá. V prvním utkání bez problémů přehrála Pardubice 22 : 5. Ovšem v tom druhém se postavily na odpor dívky z Českých Budějovic. Po úvodním náporu Slavie začaly budějovické hráčky stahovat náskok a položily postupně tři pětky. Slavia nakonec vedení uhájila a mohla tak předčasně slavit postup do 1. série.
Její pronásledovatel Slovan měl vynikající den, ale nebylo mu to nic platné. Vyhrál všechno a ve finále udolal Slavii v prodloužení 22 : 17. Utkání skončilo v řádné hrací době 17 : 17, takže se prodlužovalo. Hned na začátku prodloužení se k míči na vlastní polovině dostala Lucia Bohušová a proběhla téměř přes celé hřiště. Slávistka Hana Soukupová ji po neuvěřitelném sprintu těsně před brankovištěm dostihla a složila. Ovšem Lucia měla podporu – v pádu stihla přihrát spoluhráčce, která skórovala. Slovenky si tak alespoň vítězstvím v turnaji pozdvihly sebevědomí.
Podobný scénář měl boj o třetí místo. Dlouhodobě třetí Zlín vedl o pět bodů nad čtvrtými Budějovicemi a musel by v soutěži skončit poslední, aby ho Budějovice přeskočily. To se nestalo a v přímém souboji o třetí turnajové místo dokonce Zlín zvítězil o jeden jediný bod.
Na dolním konci tabulky tentokrát Pardubice přehrály domácí Kralupy, v celkovém pořadí jim to ale nepomohlo.
Nesoutěžně se turnaje opět zúčastnily týmy Tatry B a Vrchlabí.

Utkání ve skupinách:
skupina A
RC Slavia – Exploze Pardubice 22 : 5
RC Slavia – RC České Budějovice 25 : 17
Exploze Pardubice – RC České Budějovice 10 : 15

skupina B
1. RC Slovan Bratislava – RC Kralupy nad Vltavou 24 : 0
1. RC Slovan Bratislava – RC Zlín 24 : 5
RC Zlín – RC Kralupy nad Vltavou 27 : 5

nesoutěžní utkání
RC Tatra Smíchov B – Mad Squirrels Vrchlabí 19 : 5
RC Tatra Smíchov B – Mix tým 31 : 0
RC Tatra Smíchov B – Mad Squirrels Vrchlabí 12 : 17

Boje o pořadí:
o 5. místo
Exploze Pardubice – RC Kralupy nad Vltavou 19 : 5

o 3. místo
RC Zlín – RC České Budějovice 15 : 14

o 1. místo
1. RC Slovan Bratislava – RC Slavia 22 : 17 po prodloužení (17 : 17 v řádné hrací době)

Pořadí turnaje:
1. 1. RC Slovan Bratislava
2. RC Slavia Praha
3. RC Zlín
4. RC České Budějovice
5. Exploze Pardubice
6. RC Kralupy nad Vltavou

Konečné pořadí 2. série:
1. RC Slavia Praha 41 bodů
2. 1. RC Slovan Bratislava 38
3. RC Zlín 29
4. RC České Budějovice 22
5. RC Kralupy nad Vltavou 9
6. Exploze Pardubice 6

Slavia postupuje do 1. série.
V 1. sérii zbývá odehrát dva turnaje, ten poslední se hraje 27. 6. na Tatře. Poté bude znám tým, sestupující do 2. série.

Rozhodující moment finále: Hana Soukupová ze Slavie dostihla těsně před brankovištěm unikající Lucii Bohušovou, ta však dokázala v pádu přihrát volné spoluhráčce, která položila vítěznou pětku. Foto Pavel Doubek.

« »