České Rugby Ženy

Tento web je neoficiální a informace a výsledky zde uváděné jsou občas zveřejněné dříve, než došlo k jejich kontrole a oficiálnímu schválení Českou rugbyovou unií.

Mohou tedy obsahovat drobné nepřesnosti. Pro čistě oficiální informace se musíte vrátit zpět na hlavní stránky České rugbyové unie.

Mistryněmi ČR opět Petrovice!

V sobotu 15. 6. proběhl závěrečný turnaj I. ligy v sedmičkovém ragby žen. O mistryních stále nebylo rozhodnuto. V čele tabulky sice kraloval tým Petrovic A, ale teoreticky ho stále mohla předhonit druhá Sparta. Pokud by Petrovice A „klopýtly“ s některým soupeřem ve skupině a nepostoupily do finále (zatímco Sparta ano), či pokud by finále vyhrála Sparta s náskokem více než 26 bodů, čímž by bodově Petrovice dotáhla a měla by lepší skóre.
Na finálový turnaj dorazilo poměrně dost diváků, své holky přijeli například povzbudit i veteráni Vyškova, kteří se v Praze účastnili veteránského turnaje EGORF 2013.
Boje v základních skupinách nakonec větší drama nepřinesly, oba favorité prošli do finále celkem hladce. Potěšující byl opět výborný výkon Vyškova a lepšící se Tatra.

O 3. místo Vyškov – Dragon 26 : 21

Ve finále se Sparta pokusila o nemožné a ve vypjatém a velmi vyrovnaném utkání zvítězila o jednu pětku 19 : 14. Na celkové vítězství v I. lize to ovšem nestačilo a tak si pohár mistryň ČR odnesly již potřetí v řadě hráčky týmu Petrovice A. Nutno říci, že po zásluze, po celou ligu totiž podávaly velmi vyrovnané výkony.
O 1. místo Sparta – Petrovice A 19 : 14