České Rugby Ženy

Tento web je neoficiální a informace a výsledky zde uváděné jsou občas zveřejněné dříve, než došlo k jejich kontrole a oficiálnímu schválení Českou rugbyovou unií.

Mohou tedy obsahovat drobné nepřesnosti. Pro čistě oficiální informace se musíte vrátit zpět na hlavní stránky České rugbyové unie.

Mistrovství světa vyhrály Novozélanďanky

Ve dnech 29. a 30. června 2013 se odehrálo druhé mistrovství světa v sedmičkovém ragby v Moskvě. Do ženského turnaje se z celosvětové kvalifikace probojovalo šestnáct týmů. A jak už to u sedmičkového ragby bývá, turnaj byl plný překvapení.
Ve skupině A s přehledem kralovaly Novozélanďanky, druhá skončila Kanada, až třetí Nizozemsko, které tím pádem ztratilo šanci na medaile. Poslední bylo Tunisko.
Skupinu B vyhrály úřadující mistryně světa Australanky, druhé ovšem byly Irky, které se kvalifikovaly až na poslední chvíli. Až třetí skončil tým Jihoafrické republiky, čtvrtá Čína.
Ve skupině C se dostaly na špici hráčky USA, když Brazílii porazily o jedinou pětku. Druhé skončily hráčky Španělska, které pro změnu remizovaly s Fidži. Brazilky si vítězstvím nad Fidži pohlídaly třetí místo, Fidžijky skončily čtvrté.
Ve skupině D se probojovaly na první místo Rusky, i přes remízu s Francií. Dokázaly totiž o dva body porazit jednoho z hlavních favoritů, Anglii. Ta skončila druhá, Francie třetí, Japonsko čtvrté.

Den druhý, čtvrtfinále Bowlu:
Nizozemsko – Japonsko 19 : 14
Brazílie – Čína 5 : 10
Francie – Tunisko 40 : 7
JAR – Fidži 5 : 22

Ve čtvrtfinále Cupu na sebe narazil Nový Zéland s Anglií a Novozélanďanky opět hladce zvítězily 24 : 7.
Tým USA přehrál Irsko 14 : 5.
Kanada pětkou v posledních vteřinách utkání strhla postup na svou stranu:
Rusko – Kanada 12 : 15.
Mistryně z Austrálie byly překvapivě vyřazeny lepšícími se Španělkami:
10 : 14.
semifinále Bowlu:
Nizozemsko – Čína 17 : 12
Francie – Fidži 10 : 12
semifinále Plate:
Anglie – Irsko 22 : 0
Rusko – Austrálie 5 : 7
semifinále Cupu:
Nový Zéland – USA 19 : 10
Kanada – Španělsko 10 : 0
finále Bowlu:
Nizozemsko – Fidži 10 : 12
finále Plate:
Anglie – Austrálie 5 : 14
o třetí místo:
USA- Španělsko 10 : 5
finále:
Nový Zéland – Kanada 29 : 12

Novopečené mistryně světa se radují z titulu:

Turnajem jednoznačně prošly jako nejlepší hráčky Nového Zélandu. Všechna svá utkání měly po celou dobu pod kontrolou a pokud byly někdy pod tlakem, vždy se z něj dokázaly dostat. Během celého turnaje neměly jedinou slabou chvilku a prokázaly nejlepší připravenost taktickou, herní i fyzickou.
Ostatní týmy si vybraly své slabší i silnější momenty.
Týmy USA a Kanady potvrdily, že patří do absolutní světové špičky. Příjemně překvapilo i Španělsko. Zklamáním byl turnaj pro nevýrazně hrající šestou Anglii, domácí sedmé Rusko také hledělo výše a Nizozemsko svým až desátým místem vypadlo z nasazovaných týmů pro příští Světovou sérii. Bude tak muset bojovat v kvalifikacích. Austrálie sice neobhájila, ale předvedenou hrou se nemá za co stydět. Navíc měla výrazně mladý tým s teprve sedmnáctiletou(!) Tianou Penitaniovou a osmnáctiletou Charlotte Caslickovou. Jejich ambice pro olympijské hry za tři roky v Riu jsou jasné.
Dalším překvapením byla dobrá hra Fidži. Fidžijkám chybí více mezinárodních zkušeností, doufejme, že jim nějaké přibydou.
Francie byla jako vždy – nevypočitatelná.
Zklamané byly z nevydařeného turnaje hráčky Jižní Afriky.
Hra Brazílie se během víkendu viditelně lepšila, ovšem druhý den Brazilky v boji o pořadí prohrály s Čínou. Týmu Číny také zjevně chybí více mezinárodních utkání, týmy Japonska a Tuniska pak především sbíraly zkušenosti.
Mistrovství světa mimo jiné ukázalo, že ženská špička se vyrovnává a že turnaj o šestnácti týmech rozhodně má smysl. Možná by stálo za to rozšířit počet na šestnáct i u ženské Světové série.

« »