České Rugby Ženy

Tento web je neoficiální a informace a výsledky zde uváděné jsou občas zveřejněné dříve, než došlo k jejich kontrole a oficiálnímu schválení Českou rugbyovou unií.

Mohou tedy obsahovat drobné nepřesnosti. Pro čistě oficiální informace se musíte vrátit zpět na hlavní stránky České rugbyové unie.

SpaTra nasadila k trháku

V sobotu 28. 2. začala česká jarní ragbyová sezóna. A jako obvykle ji nastartovaly ženy. První jarní utkání Soutěže žen XV se hrálo od jedenácti na horním hřišti Tatry. Utkala se SpaTra (hráčky Sparty, Tatry, Slavie, Prague’s Cats a Lille) s Petroučany (hráčky Petrovic, Přelouče, Říčan a Havířova).
Po podzimu měly všechny týmy stejný počet bodů a pořadí v tabulce určoval poměr skóre. Bylo tedy jasné, že se láme chleba právě teď. A SpaTra toho využila měrou vrchovatou.
Od začátku byla situace na hřišti jasná: Petroučany měly převahu v roji a získávaly poměrně snadno mlýny a další standardky. SpaTra kralovala v útoku. A tuto svoji zbraň dokázala využívat lépe, než Petroučany tu svoji. Rozehrávala až na křídla a zpět, kombinovala, zabíhala a snažila se využít volného prostoru. Což neslo svoje ovoce.
Ve čtrnácté minutě donesla po akci útoku pětku kapitánka a útokovka SpaTry Klára Hladilová. Šárka Šimánková přidala dva body prokopem po pětce.
7 : 0
Minutu na to si zaběhla za útok rváček Věrka Samková a položila další pětku.
12 : 0
Petroučany tlačily rojem a dostávaly se také na dostřel spatranského brankoviště, ale ten, kdo udeřil, byla opět SpaTra. Výjimečně po akci roje se protlačily spatranky až pod háčko, kde ve skrumáži míč pokládala Sára Lea Exnerová. Šárka Šimánková přidala úspěšný kop po pětce.
19 : 0
Minutu před koncem opět z akce spatranského útoku pokládala Klára Hladilová.
Poločas:
24 : 0

Do druhé půle nastoupily Petroučanky odhodlaně a pokusily se o zvrat. Jako první sice bodovala SpaTra, když hned ve třetí minutě položila Šárka Šimánková.
29 : 0
Ovšem pak si konečně Petroučany taky jednou rozehrály pořádně na útok a míč donesla Senta Müllerová.
29 : 5
To vlilo Petroučanům novou krev do žil a pokračovaly v tlaku. SpaTra bránila ze všech sil a všechny útoky zastavovala, často několik metrů od vlastního brankoviště.
Definitivní zlom přišel deset minut před koncem. Petroučany, nastěhované ve spatranské dvaadvacítce, ztratily míč a spatranky po křídle utekly přes celé hřiště. Po několika přihrávkách pokládala Šárka Šimánková.
34 : 5
Za dvě minuty nato proběhla akce jako přes kopírák. Petroučany na spatranské půli v tlaku, ztrácí míč a toho využívá Věrka Samková a utíká rovnou pod háčko. Šárka Šimánková přidala prokop.
41 : 5
V posledních minutách pak nabuzená SpaTra začala přehrávat i petroučanský roj a o výsledku nebylo pochyb.

SpaTra – Petroučany 41 : 5 (poločas 24 : 0)
28. 2. 2015, 14,00
horní hřiště Tatry, Běžečká 2407

Body
SpaTra:
Klára Hladilová 10 (2xP)
Věra Samková 10 (2xP)
Sára Lea Exnerová 5 (P)
Šárka Šimánková 16 (2xP, 3xKPP)

Petroučany:
Senta Müllerová 5 (P)

Hlavní rozhodčí Tomáš Ripcsik
cca 40 diváků

Vřelý dík patří organizátorům z Tatry, především Standovi Královi, díky kterým bylo nejen perfektně připravené hřiště, ale i ovoce, nápoje, občerstvení a horký čaj.

SpaTra tak získala v tabulce důležité body. Rozhodnout může už příští utkání VyDra – SpaTra v sobotu 7. 3. ve Vyškově. Pokud by ho SpaTra vyhrála, získá titul. V případě prohry by záleželo na posledním utkání VyDry s Petroučany.

« »