České Rugby Ženy

Tento web je neoficiální a informace a výsledky zde uváděné jsou občas zveřejněné dříve, než došlo k jejich kontrole a oficiálnímu schválení Českou rugbyovou unií.

Mohou tedy obsahovat drobné nepřesnosti. Pro čistě oficiální informace se musíte vrátit zpět na hlavní stránky České rugbyové unie.

České ragbistky vyjely na zkušenou. A překvapily srdnatým výkonem.

Český ženský reprezentační tým se poprvé v historii zúčastnil Evropského poháru, nejstaršího ženského mezinárodního turnaje. Přestože obě svá utkání prohrál, vrací se se štítem. Své soupeřky překvapil odhodláním a srdnatou hrou.
Evropský pohár je soutěž, která se střídá s Mistrovstvím Evropy. Zúčastňují se ho obvykle týmy tzv. druhého sledu. Pro český ženský tým je obtížné najít přijatelné protivnice, protože v okolních zemích se hraje pouze sedmičkové ženské ragby. Proto už před třemi lety navázal kontakty se Švýcarkami a utkává se s nimi o pohár Konektoru. Tato aktivita „zdola“ přinesla své ovoce. Letos evropská ragbyová unie Rugby Europe vyzvala Češky právě k účasti na Evropském poháru. Mělo to být především sbírání zkušeností. Turnaje se účastnily: Belgie, Rusko, Švýcarsko a Česká republika. Ve světovém žebříčku bylo Rusko před turnajem osmnácté, Belgie dvacátá a Švýcarsko dvacáté druhé. Pro srovnání: Češky figurovaly na čtyřicátém místě.

Ve čtvrtek 29. 10. se utkala Belgie s Českou republikou a Rusko se Švýcarskem. Belgie šla v první půli do vedení 15 : 3, ale Češky s ní k velkému překvapení hrály zcela rovnocenou partii. V druhé půli jí dovolily skórovat již jen jednou a samy několikrát nesly šišku do belgického brankoviště. Belgičanky se však zuby nehty ubránily.
Konečný výsledek
Belgie – Česká republika 20 : 3
Body České republiky:
Pavlína Čuprová 3 (trestný kop)
V druhém utkání zvítězily Švýcarky nad Ruskami 27 : 12.

Češky tak nastupovaly v neděli 1. 11. do boje o třetí místo proti Ruskám. Od těch se čekala přímočará agresivní hra s velkým fyzickým nasazením. A toho se také našim hráčkám dostalo vrchovatou měrou. Ruské kombinace byly jednoduché, ale fyzické nasazení enormní. Ovšem Češky pozorně bránily a pokoušely se proti přímočarým Ruskám hrát technické, kombinačně náročnější a chytřejší ragby. První poločas skončil 12 : 3 a v druhé půli Rusky postupně zvyšovaly náskok. Naše hráčky je ale opět k překvapení publika začaly zatlačovat na jejich polovinu a získávaly převahu. Po dvou krásných kombinacích v útoku stáhly rozdíl na dvě pětky a byly v náporu. Tady se ovšem projevila jejich menší herní zkušenost. V závěrečných fázích často chybovaly a Rusky z jejich chyb dávaly snadné pětky přes celé hřiště. Ale za předvedený výkon si závěrečný potlesk publika naše hráčky rozhodně zasloužily.
Konečný výsledek
Rusko – Česká republika 41 : 15
Body České republiky:
Pavlína Čuprová 8 (pětka a trestný kop)
Kateřina Pokorná 5 (pětka)
Šárka Šimánková 2 (kop po pětce)

Ve finále Belgičanky, které měly s našimi hráčkami tolik práce, poměrně snadno přehrály domácí Švýcarky 50 : 20.

Evropský pohár 2015:
1. Belgie
2. Švýcarsko
3. Rusko
4. Česká republika

Nejlepší hráčkou českého týmu na turnaji byla vyhlášena Pája Čuprová z Vyškova.
Finálová skupina Evropského poháru se hrála ve švýcarském Zugu.

« »