České Rugby Ženy

Tento web je neoficiální a informace a výsledky zde uváděné jsou občas zveřejněné dříve, než došlo k jejich kontrole a oficiálnímu schválení Českou rugbyovou unií.

Mohou tedy obsahovat drobné nepřesnosti. Pro čistě oficiální informace se musíte vrátit zpět na hlavní stránky České rugbyové unie.

Soutěž XV vyhrála Spatria

V rozhodujícím, poslední utkání celé soutěže si Spatria udržela svou neporazitelnost a po těsné výhře nad Vydrou 20 : 14 zdvihla nad hlavu pohár celkových vítězek.
V neděli 3. 4. se hrálo poslední utkání Soutěže XV v ročníku 2015/16 a jako ve správném finále v něm šlo o všechno. Hráčky týmu Vydra (společenství Vyškov, Dragon Brno a několik hráček z dalších týmů) měly ještě stále teoretickou šanci na celkové vítězství. Musely by ale tým Spatrie (společenství Sparta, Tatra, Slavia) výrazně přehrát, získat bonusový bod a řádně si vylepšit skóre. Od samého začátku utkání však bylo patrné, že oba týmy jsou velmi vyrovnané a že tedy výrazné vítězství (a tím i celkové vítězství v soutěži) Vydry nepřijde. Hrálo se ovšem o čestné vítězství v posledním utkání a hráčky obou stran do něj daly všechno. Vydra měla lepší útok, postavený především na zkušených reprezentantkách Páje Čuprové a Saše Zítkové. Hráčky týmu Spatria zase dominovaly v roji. Vynikající výkony tu po celé utkání podávala reprezentační pilířka Aneta Šmejdová. Tato hlavní zbraň Spatrie ovšem byla paradoxně mírně neutralizována po zranění pilíře Vydry, Veroniky Trnkové. Protože v týmu Vydry už nebyla žádná další trénovaná pilířka, na jejím místě zaskakovala pro tuto pozici netrénovaná hráčka. Oba týmy, jak velí pravidla, hrály od té chvíle statické nepřetlačované mlýny, takže silný roj Spatrie nemohl v mlýnech více řádit. Přesto Spatria pokládala jako první. Ve dvacáté sedmé minutě se do brankoviště probila tříčtvrtka Kateřina Daníčková.
5 : 0 pro Spatrii.
Těsně před koncem poločasu ovšem za Vydru pokládala Karolina Filsáková a útokovka Pája Čuprová navíc proměnila kop po pětce. Do druhé půle tedy Vydra nastupovala s těsným vedením 5 : 7.
Po několika minutách hry bodovala za Spatrii Pavla Fišrová a Spatria se tak opět dostala do vedení 10 : 7.
Spatrii se konečně začalo dařit i v útoku a další body přidala opět Kateřina Daníčková, když pětkou zvýšila náskok Spatrie na 15 : 7. V těchto chvílích se zdálo, že Spatria definitivně ovládne hru a vítězství si nenechá ujít.
Vydra ovšem bojovala dál. Pája Čuprová položila další pětku a přidala úspěšný kop, takže náskok Spatrie stáhla na jediný bod, 15 : 14.
Za Spatrii pokládala opět Pavla Fišrová, takže tým odskočil na 20 : 14. To je však méně, než jedna pětka s prokopem, a jak v ragby víme, takový náskok nemusí nic znamenat. Hráčky Vydry vycítily poslední šanci a zatlačily Spatrii až k její brankové čáře. Spatria bránila sice urputně, ale často při tom chybovala, takže Vydra měla i díky trestným kopům míč neustále pod kontrolou. Stále znovu a znovu útočila a několikrát se jí podařilo dostat se skutečně centimetry od brankoviště. Ale na pětku nedosáhla. Spatria konečně získala po delší době míč, osvobodila se kopem do autu a sudí odpískala konec utkání.
Hráčky Spatrie se tak mohly radovat nejen z celkového vítězství v soutěži, ale i z toho, že v celé sezóně 2015/16 vyhrály všechna svá utkání.

Spatria – Vydra 20 : 14 (poločas 5 : 7)