České Rugby Ženy

Tento web je neoficiální a informace a výsledky zde uváděné jsou občas zveřejněné dříve, než došlo k jejich kontrole a oficiálnímu schválení Českou rugbyovou unií.

Mohou tedy obsahovat drobné nepřesnosti. Pro čistě oficiální informace se musíte vrátit zpět na hlavní stránky České rugbyové unie.

Středoevropský turnaj 2014

V sobotu 29. 3. 2014 se uskutečnil první ročník Středoevropského turnaje v ženském sedmičkovém ragby/Central Europe Tournament Women’s 7′s.
Kompletní zpráva od Pepy Bláhy z Říčan:
Bratislava hostila ragbyový turnaj CENTRAL EUROPE TOURNAMENT WOMEN´S 7´S
V sobotu 29.3.2014 se za nádherného počasí uskutečnil na hřišti 1.RC SLOVANU BRATISLAVA v BRATISLAVĚ-ČUNOVU historicky první mezinárodně obsazený turnaj CETW7´.
„Tato myšlenka mě napadla, když jsem hledal možnosti přípravy ragbistek RCM ŘÍČANY na jarní část 2. ligy žen ČR. Možností moc nebylo, tak jsem si řekl, že se pokusím zorganizovat turnaj, který by byl dle mých představ a doufal jsem, že najdu i další zájemce.“, uvádí Josef Bláha (trenér ragbistek RCM ŘÍČANY).
Dále dodává „Hledal jsem kombinaci kvalitních zápasů (malé rozdíly ve výkonosti týmů), zajímavých zápasů (mezinárodní srovnání) a minimálního finančního zatížení pro kluby. Úsměvné na tom bylo, že jsem takovýto turnaj ve finále pořádal v zahraniční Bratislavě. Tím, že jsou tam ale fantastičtí kluci zapálení do ragby, nebyl s přípravou turnaje žádný problém a moc bych jim chtěl za velice vyvedenou organizaci poděkovat. „
Turnaje se nakonec zúčastnilo 6 týmů ze 4 zemí. Domácí 1. RC SLOVAN BRATISLAVA (Slovensko), RUGBY UNION DONAU WIEN (Rakousko), BUDAPEST LADIES EXILES RFC (Maďarsko), RC ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČR), RC SPARTA PRAHA (ČR), RCM ŘÍČANY (ČR).

Týmy byly rozděleny do dvou skupin A a B po 3 týmech. Poté hrály třetí týmy ve skupinách o celkové 5. místo. První tým ze skupiny A hrál s druhým týmem ze skupiny B o účast ve finále a stejný boj o finále se uskutečnil mezi vítězem skupiny B s druhým ze skupiny A.

Výsledky ve skupině A:
RC SPARTA PRAHA – 1. RC SLOVAN BRATISLAVA 24:7
RUGBY UNION DONAU WIEN – 1. RC SLOVAN BRATISLAVA 24:0
RUGBY UNION DONAU WIEN – RC SPARTA PRAHA 24:19

CELKOVÉ POŘADÍ VE SKUPINĚ A:
1. RUGBY UNION DONAU WIEN
2. RC SPARTA PRAHA
3. 1. RC SLOVAN BRATISLAVA

Výsledky ve skupině B:
RCM ŘÍČANY– RC ČESKÉ BUDĚJOVICE 33:5
RCM ŘÍČANY – BUDAPEST LADIES EXILES RFC 7:5
BUDAPEST LADIES EXILES RFC – RC ČESKÉ BUDĚJOVICE 32:0

CELKOVÉ POŘADÍ VE SKUPINĚ B:
1. RCM ŘÍČANY
2. BUDAPEST LADIES EXILES RFC
3. RC ČESKÉ BUDĚJOVICE

Play-off 1A – 2B:
RUGBY UNION DONAU WIEN – BUDAPEST LADIES EXILES RFC 41:0
Play-off 1B – 2A:
RCM ŘÍČANY – RC SPARTA PRAHA 0:52

Závěrečná utkání o umístění:

O 5.místo: 1. RC SLOVAN BRATISLAVA – RC ČESKÉ BUDĚJOVICE 37:5
O 3.místo: RCM ŘÍČANY – BUDAPEST LADIES EXILES RFC 17:5
O 1.místo: RC SPARTA PRAHA – RUGBY UNION DONAU WIEN 31:0

KONEČNÉ POŘADÍ 1. TURNAJE CENTRAL EUROPE TOURNAMENT WOMEN´S 7´S:

RC SPARTA PRAHA (ČR)
RUGBY UNION DONAU WIEN (Rakousko)
RCM ŘÍČANY (ČR)
BUDAPEST LADIES EXILES RFC (Maďarsko)
1. RC SLOVAN BRATISLAVA (Slovensko)
RC ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČR)

Po skončení „dámského turnaje“ se uskutečnila přátelská utkání mužských 15´ za účasti týmů: 1. RC SLOVAN BRATISLAVA (Slovensko), RC ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČR), „Pupíci“ 033 ŘÍČANY (ČR). Také muži ukázali, že mají své dny, a všechny tři týmy předvedly vyrovnaná utkání se sladkým vítězstvím domácích.
Po oficiálním skončení turnaje a předání pohárů proběhl velice vydařený 3. poločas v Hostinci u Deda http://www.hostinecudeda.sk/. Všechny týmy vyjádřily spokojenost s průběhem turnaje a dohodly se na pokračování těchto středoevropských turnajů. Takže příště ve Vídni, Budapešti, Praze, Českých Budějovicích nebo v Říčanech.

« »