České Rugby Ženy

Tento web je neoficiální a informace a výsledky zde uváděné jsou občas zveřejněné dříve, než došlo k jejich kontrole a oficiálnímu schválení Českou rugbyovou unií.

Mohou tedy obsahovat drobné nepřesnosti. Pro čistě oficiální informace se musíte vrátit zpět na hlavní stránky České rugbyové unie.

Piotrowice Nyskie 2015

Již tradicí se stal unikátní letní mezinárodní ragbyový turnaj v polských Piotrowicích. Letos se konal pátý ročník.
Turnaj má „na svědomí“ Angličan Jim Parton, který zde zakoupil téměř zřícený biskupský palác ze sedmnáctého století i s hospodářstvím. Tuto památku postupně vlastnoručně rekonstruuje a žije v ní se svou anglicko-polskou rodinou.
Turnaj tak má mimořádnou atmosféru. Spí se ve spacácích ve stanech na zahradě či v částečně opravených hospodářských budovách, bazén na dvoře je z balíků sena a igelitové plachty, hřiště jsou nalajnována na přilehlých pozemcích, slavnostní vyhlášení a „třetí poločas“ probíhá ve stodole. Trofeje jsou ručně vyřezávané ze dřeva místních dubů a jsou ručně malované.
Turnaj každý rok přiláká týmy, hráče a hráčky z nejrůznějších částí Evropy (někdy i z větší dálky). Díky svému duchu byl před dvěma lety dokonce vyhlášen jedním ze tří nejlepších ragbyových turnajů roku na světě!
Letos se ho účastnily týmy z Anglie, Irska, Nizozemska, Maďarska, jako již tradičně z České republiky a samozřejmě z domácího Polska.
Češky a Češi zde opět zanechali výraznou stopu.
V ženské kategorii skončil brněnský tým RC Dragon druhý. Ve finále podlehl polskému týmu Bialo Zielone Gdaňsk 0 : 12.
Na třetím místě se umístil další tým s českými kořeny, výběrový tým Lazybugs, sídlící v Praze (tentokrát ve složení samé Češky a jedna Slovenka). Tatra Smíchov skončila na pátém místě.

Konečné pořadí ženské kategorie:
1. Bialo Zielone Gdaňsk (Polsko)
2. RC Dragon Brno (ČR)
3. Lazybugs (výběrový tým)
4. UL Bohemians RFC (Irsko)
5. RC Tatra Smíchov (ČR)
6. Polish Barbarians (výběrový tým)

Mužskou kategorii vyhrál tým RC Bystrc z Brna, když ve finále porazil maďarský výběrový tým Budapest Frogs 10 : 0.

Kapitánky a kapitáni všech týmů před turnajem (foto Piotrowice Nyskie):

« »