České Rugby Ženy

Tento web je neoficiální a informace a výsledky zde uváděné jsou občas zveřejněné dříve, než došlo k jejich kontrole a oficiálnímu schválení Českou rugbyovou unií.

Mohou tedy obsahovat drobné nepřesnosti. Pro čistě oficiální informace se musíte vrátit zpět na hlavní stránky České rugbyové unie.

Spatria – Petroučany 17 : 0

V neděli 4. 10. se rozjela Soutěž XV 2015/16. Stejně jako v loňském roce se jí účastní tři týmy, které jsou vždy společenstvím několika klubů. Loňské vítězky si letos upravily jméno týmu na Spatria, aby tak zohlednily účast hráček Slavie. Jádro týmu tedy tvoří hráčky Sparty, Tatry a Slavie. Petroučany (Petrovice/Přelouč/Říčany) a Vydra (Vyškov/Dragon) zůstávají u zavedených názvů, nicméně v každém týmu nastupují i jednotlivé hráčky z dalších klubů. Na podzim se odehrají tři kola. To první se hrálo v neděli od dvou hodin na Spartě. Oběma týmům dorazily skupinky fanoušků a počasí bylo vynikající.
Utkání bylo velice vyrovnané. Nicméně Spatria, která pravidelně trénuje společně, byla o něco sehranější. Hráčky Petrouče to dlouho dokázaly eliminovat osobním nasazením.
V první půli se hra střídavě přelévala z jedné půle na druhou, ten, kdo bodoval, byla ovšem Spatria. Šárka Šimánková dvakrát položila a jednou proměnila kop po pětce.
Poločas 12 : 0 pro Spatrii.
V druhém poločase byla opět hra vyrovnaná, ale těsně před koncem Šárka Šimánková položila třetí pětku Spatrie a dovršila tak hat-trick.

V týmu Spatrie excelovala především spojková osa Hladilová – Šimánková, za Petroučany překvapovala svou rychlostí a pohyblivostí Senta Müllerová.

V příštím kole se v neděli 11. 10. utkají Petroučany s týmem Vydry. Ta také absolvuje společné tréninky, takže jsme zvědavi na její výkony.

Spatria – Petroučany 17 : 0
poločas 12 : 0
4. 10. 2015, ragbyové hřiště Sparty, Podvinný mlýn
výkop 14,00

Body Spatria:
Šárka Šimánková 17 (2 x P, 1 x KPP)

« »